субота, 19 грудня 2020 р.

Квест-гра "Запалюємо зірочки"

 

19 грудня відзначається одне з найбільш шанованих свят в народі – свято Миколая Чудотворця. Серед Святих, яких шанували, навряд чи знайдеться інший, кого любили б більше, ніж Миколу. «Миколай – другий після Бога заступник», - казали у народі. Про святого Миколая складено багато легенд. У стародавніх легендах розповідається, що коли Святий Миколай був маленьким хлопчиком, він щиро молився і просив у Господа справедливості, миру, добра, прощення і милосердя. Ще малку Святий Миколай приходив на допомогу бідним знедоленим людям у найскрутніші хвилини життя. Він завжди робив добро, не чекаючи на подяку і славу.

Коли ж прийшов кінець його земного життя, то за добрі діла Бог визначив йому вічне духовне життя. При цьому спитав, як Миколай бажає приходити на Землю до людей. Святий відповів, що хоче приходити у день свого народження (19 грудня), втілюючись у добрих чоловіків, з подарунками до дітей, які були щирими, чемними і з великим старанням опановували знання. Тому кожна дитина з нетерпінням завжди чекає на цей день.

В цей святковий день бібліотекар разом з завідуючою Обривським будинком культури провели святкову квест-гру. Діти отримали велике задоволення від участі у різноманітних іграх, виконуючи завдання. Учасникам квесту надійшов лист з «неба». З нього вони дізнались, що потрібно  зробити багато добрих справ, щоб засвітилися зірочки на небі. А для цього потрібно було виконати цілу низку різноманітних завдань від помічниці Святого Миколая. Присутні помандрували  до красуні-ялинки, на якій знайшли завдання. Творче завдання «зліпити» сніговита знаходилось під «пеньком». Не менше цікавими були виконання пісень та віршів про Святого Миколая. Цікаві ігри створили гарний настрій усім присутнім. Наприкінці заходу кожна дитина отримала солодкий подарунок. Ми гадаємо, що ця святкова квест-гра залишиться надовго у памяті дітей.

 
 
 
 






понеділок, 14 грудня 2020 р.

Казки, що оживають!

        Казки, що оживають з додатком wowBox AR. Книги з доповненою реальністю! Це  книги з додаванням сучасних технологій, які будуть розвивати уяву маленьких читачів.

Такі видання урізноманітнюють процес читання, дозволяють поринути в доповнену реальність. Сторінки «оживають» - рухаються та розмовляють! Картинки стають не просто тривимірними, а дуже реалістичними, яскравими та барвистими. Читач отримує вдале поєднання читання з грою. «Книги майбутнього»  вже зацікавили малечу, тому що з допомогою смартфона вони можуть взаємодіями з героями, прослухувати віршики, спостерігати як рухаються та трансформуються герої. Юним читачам подобаються такі бібліотечні новинки.

На основі казки дитячий психолог підготувала питання для роздумів, фантазій та родинних ігор, корисні примітки для батьків. Тому ці книги мають ще й казкотерапевтичний ефект.

Що робимо? Приходимо до бібліотеки, записуємо книжечку, у нас таких дві «Спляча красуня» і «Кіт у чоботях», скачуємо на телефон або планшет додаток wowBox AR. Читаємо книгу і розглядаємо малюнки. На деяких з них є спеціальні позначка, наводимо на неї смартфон і казка оживає. І не думайте, що після цього діти не захочуть читати книги – захочуть! Перевірено на власних.

пʼятниця, 27 листопада 2020 р.

Чорна сповідь моєї Вітчизни…

В останню суботу листопада вся Україна схиляє голову в жалобі перед нашими співвітчизниками – жертвами Голодомору 1932-33 років. У цей скорботний день ми згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу. Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про якою ми згадуємо з сумом та гіркотою. Україна втратила мільйони своїх синів та дочок – хліборобів, учених, творчу інтелігенцію.

В  Обривському будинку культури пройшла година реквієм «Чорна сповідь моєї Вітчизни», яка була організована і проведена бібліотекарем спільно з завідуючою клубу.

Цей захід пройшов з метою виховання співчуття, людяність, громадські якості – і результату було досягнуто – діти затамувавши подих слухали інформацію про ті страшні події, про невинних жертв Сталінського терору.

Хай сьогодні кожен з нас запалить свічку. Цих вогників має бути якнайбільше. Вони символізують нашу скорботу, і зігріють душі мільйонів загиблих.   

середа, 25 листопада 2020 р.

Світ Марка Твена

«Марк Твен був справді першим американським письменником, і всі ми відтоді – його наступники»

Вільям Фолкнер

30 листопада світ відзначає день народження відомого американського письменника, гумориста, публіциста й видавця Марка Твена, який прославився як людина багатьох талантів.

Він працював друкарським набивачем, журналістом, лоцманом річкового пароплава на Міссісіпі, копав срібло в Неваді і золото в Каліфорнії. Він об’їхав безліч країн світу. Та насамперед, Марк Твен відомий світу як письменник.

Ознайомитись з життєвим та творчим шляхом американського письменника можна з допомогою нашої віртуальної презентації.

пʼятниця, 13 листопада 2020 р.

Україно моя, в тебе щедра земля!

 

...Життя  засіяло  свій  степ

Кує  серпи, надії, вірші,

І  день  кипить, немов  котел

В  якому  варять  вічність

А. Бахута

З давніх давен Україна славилася добрими, талановитими та працьовитими людьми. А наш край завжди був відомий не лише своїми землями, а й людьми, які на рідній землі найсвятіший із всіх скарбів – хліб.

В давнину говорили: «Як людина ставиться до хліба – така у нього і душа». Тож, недаремно, нашу Україну називають хлібним краєм, бо люди, що тут живуть, є великими працелюбами, які вміють обробляти землю і ростити на ній хороші врожаї. У нас на Україні ведеться так, що хліб у хаті – то багатство, сіль – гостинність і щирість.

Тож, восени, коли землю вкриває жовте листя, коли зібрано врожай, а комори та стодоли заповнені збіжжям, ми відзначаємо свято працівників сільського господарства.

Відзначення Дня працівників сільського господарства – це справді всенародне свято, визнання державою звитяжної хліборобської праці на благо України, це хвала мозолистим рукам селян, що знають справжню ціну хлібу! Але це і свято, що традиційно підсумовує аграріїв, завершує сповнений хвилюваннями і турботами про урожай хліборобський рік.

Земля  диктує  свої  закони. Це розуміє  кожен, хто живе  на  селі. Турбота  про  врожай  не  покидає  землероба  ні  на  хвилину. Бо  говорить  в  їх  душах  хліборобська  совість, щоб  хліба  у  нас  було  більше, свого  українського.

Одним  з  тих, хто  словом  підносив  і  возвеличував  нелегку  працю  хлібороба  був  Анатолій  Бахута, відомий  поет, що  на  той  час  працював  кореспондентом  газети «Нова  Каховка». Разом  з  фотокореспондентом Ю.Волковим  висвітлювали  життя  селян  Обривки  і  Маслівки  в  усіх  його  проявах.


Це  і  свято  обжинок, і побудова  нового  дитсадка, трудові  досягнення  овочівників  і  високі  надої  на  формі, виступ  аматорського  театру  та  розповіді  про  найкращих  трудівників  радгоспу «Труд». Жителі  села  завжди  з  теплотою  згадувати  Анатолія Павловича, що  завжди  залишався  самим  собою: чесним, порядним, непідкупним.

Звеличуйте ви своїм трудом,

Й примножуйте України славу

Ми твердо переконані у тому,

Що ваша праця збагатись державу.

пʼятниця, 16 жовтня 2020 р.

Читай UA

 

Ви вважаєте що сучасної української літератури не існує?

Що в Україні немає цікавих авторів?

Переконайтесь, що тера-інкогніта поряд з вами в безмежному океані книжок!

Сучасна українська література – не про страждання, як звикли вважати заручники шкільної програми. Вона – про нові світи, прогресивні думки, емоційні почування і найважливіше – про насолоду. Так, читати українське приємно, захопливо та цікаво. Навіть затяті книголюби з радістю поступаються звичним принципам, коли справді знаходять літературу, схожу з власним світобаченням. Українська література твориться саме тепер, і ми певним чином є свідками її народження. Тому в нашій бібліотеці підібрані для вас найкращі  книги сучасних українських авторів.

Яскраві і захоплюючі твори, калейдоскоп ситуацій і подій – реальних, а часом містичних і фантастичних. Ці книги можуть здивувати, зачарувати, але не залишать байдужими нікого.

Читайте сучасну українську книгу! Відкривайте для себе нові імена та нові книги.

неділя, 11 жовтня 2020 р.

Трояндовий жовтень

 

Ще трішки і квітковий сезон буде закінчено. Промайнуло літо, на дворі осінь… Осінь – це не тільки жовте та багряне листя, дощ і холодний вітер, а й чудові квіти, які ще радують нас у ці дні. З початку літа і, мабуть, до холодів, цвітуть троянди – завжди різні, неповторні, мінливо-чарівні і несподівані. Писати про них легко (така ж краса!) і водночас складно (стільки сказано-переказано, знято, написано, створено).

Про троянду можна розповідати науковою мовою, щось типу: троянда – рід і культурна форма рослин роду роза, родини трояндових, кущі до 2 метрів заввишки.

Чи згадати відому зі шкільного курсу історії війну  Червоної та Білої троянд у Англії між родинами Ланкастерів та Йорків у період між 1455 та 1486 роками.

Якщо йти далі по асоціаціях, то на думку приходить відома елегія поета ХІХ століття І.Мятлєва «Как хороши, как свежи были розы» за мотивами якої І.Тургенєв створив не менш відомий вірш у прозі.

Заслуговує на увагу і хореографічна мініатюра «Примари троянди».

Хто з нас не памятає відомий хіт Алли Пугачової про «Мільйон, мільйон червоних троянд…»

А паліндром (перевертень – слово, словосполучення або віршований рядом, що однаково читається в обох напрямках (зліва направо та справа наліво) – «А роза упала на лапу азора», - це взагалі щось!

Але мені, як бібліотекарю, звісно ближча художня література.

«… - Квіти люблять щасливих. У нас від нещасть вони не вянуть, а плачуть. Ви бачили, скільки вранці на них роси? Ото їхні сльози. Хто росяного ранку знайде незаплакану квітку, той буде дуже щасливий.

- А ви знаходили незаплакану квітку?»

Леся Українка «Блакитна троянда»

«…Чи не троянда простих трояндових кущів, але троянда незвичайна… вогонь радості, пишна зоря, троянда жива світло-червона, оксамитова, свіжа…» Одна з арабських казок «Тисячі і однієї ночі»

«І немає їй рівних серед квітів,

Бо вона – їх цариця…» Сафо

«…білі троянди, напівпрозорі, ніби підталий льодок;

троянди жовті, троянди густо вишневі,

троянди рожеві, такі, як небо над їхньою милою Землею, і ще троянди, троянди, троянди…» казка Зірки Мензатюк «Дочка троянди»

«Троянда – радість Афродіти,

Троянда – муз жадана квітка…» (із Анакреона)

«Якщо ти пройшов повз троянду, не шукай її більш…» стародавня персидська приказка.

«Я загляделся

В небеса. Та самая

Луна, как роза,

Над горою Микаса

В префектуре Касуга» АБЭ-НО НАКАМАРО

«Мої троянди білі… вони білі, як морська піна, вони біліші снігу на гірських вершинах.

Мої троянди жовті…вони жовті, як волосся сирени, що сидить на бурштиновому престолі, вони жовтіші златоцвіту на нескошеному лузі…

Якщо ти хочеш отримати червону троянду, - мовив Рожевий Кущ, - ти повинен сам створити її із звуків пісні при місячному сяйві, і ти повинен почервонити її кров’ю серця. Ти повинен співати меня, притулившись грудьми до моєї колючки. Всю ніч ти повинен мені співати, і моя колючка прониже твоє серце, і твоя жива кров переллється в мої жили і стане моєю кровю» Оскар Уайльд «Соловей і троянда»

«Знаєш… моя троянда… я за неї у відповіді. А вона така слабка! І така простодушна…» Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

А яка з цих троянд ваша? Шукайте свою троянду…

 

четвер, 8 жовтня 2020 р.

Осінь - час для читання


Осінь – така пора року, коли час  милуватися неймовірними краєвидами за вікном, вдихати ні з чим незрівнянний запах осіннього листя, слухати подих холодного вітру. А також спілкуватися з природою, щоб отримати заряд енергії та досягти внутрішнього спокою. А коли за вікном негода, то хочеться насолоджуватись цікавою книжкою.

Осінь – час для читання. Під такою назвою пройшла зустріч бібліотекаря з дівчатами з танцювального колективу.

Цікаве спілкування вийшло з дітьми, вони ділились порадами як пережити осінню депресію, цитували улюблені рядки з пісень та віршів про осінь.  Бібліотекар ознайомила дітей з літературою, яка як найкраще підходить для читання осінніми вечорами. А ще дівчатка опановували методику подолання стресу – розмальовування анти стрес-малюнків – це чудовий спосіб не лише реалізувати свій творчий потенціал, а й заспокоїтися, відволіктись від щоденних турбот. Практика розмальовування – це справжня терапія.

Приємне спілкування, хороший настрій і звичайно книжечка для читання! Що може бути кращим? А в кінці зустрічі кожен отримав цукерку з приємним передбаченням на майбутнє.



субота, 26 вересня 2020 р.

Осінній затишок з книгою.

 

Красива осінь вишиває клени
Червоним, жовтим, срібним, золотим.
А листя просить: - Виший нас зеленим!
Ми ще побудем, ще не облетим!
Л.Костенко

Настала осінь. Сонце все світить, але менше гріє. Осінь фарбує листя дерев в різні кольори. Весела дітвора вже пішла до школи. А наші читачі поспішають до бібліотеки.

Літературна кав’ярня запрошує дорослих користувачів до осіннього затишку з книгою та кавою.



пʼятниця, 28 серпня 2020 р.

 

Ось і настав кінець літа, а це значить що пора підбивати підсумки нашого книжкового челенджу.

Юні читачі всі канікули читали, рекомендували один одному книжки, складали свої мастрід списки. За цими списками в бібліотеці утворилась ціла поличка.

Найактивнішим учасником челенджу став Мироненко Павло, він виконав всі умови. А ось список його книг.

·        Книга автора, якого я раніше не читав – Клайв С. Льюис Покоритель зари

·        Книга, яку порекомендувала прочитати мама – Лагерлёф С. Чудесное путешествие Нильса

·        Книга, яку можна прочитати за 1 день – Шморгун Є. Зелені сусіди

·        Книга про письменника – Гамбург Л. Дитинство пяти письменників Англії

·        Книга про тварин – Вірне серце звіра

·        Книга, яку порекомендував прочитати вчитель – Маар П. Сім субот

·        Книга з назвою в одне слово – Кучер В. Вогник

·        Книга з географічною назвою – Кременчуцька Н. Подорож Україною

·        Книга, якій більше 100 років – Харріс Дж. Казки дядечка Римуса

·        Книга про шкільну дружбу – Каверін В. Два капітани

·        Товста книга (не менше 300 сторінок) – Гаврош О. Галуна-Лалуна

·        Казка – Гофман Є. Лускунчик

·        Книга, яку порекомендував друг – Пройслер О. Мала баба Яга

·        Книга з питанням у назві – Василашко В. Чи України ти син?

четвер, 27 серпня 2020 р.

Моє казкове літо

 

На початку літа в Обривській сільській бібліотеці було оголошено літературний конкурс «Моє казкове літо». Діти віком від 7 до 15 років мали можливість проявити свої таланти, розкрити свою творчу особистість.

Найкращу роботу обрало журі в складі Гасенко Любов Василівни (письменниці-односельчанки) та Крайнюкової Людмили Василівни (вчитель української мови та літератури). Журі розглянуло 7 робіт юних казкарів.

Переможницею стала Гурбіна Софія (9 років). А ось і її казка.

Моє казкове літо

Коли я прокинулась першого червня, я зрозуміла: ось воно, літо! Привіт, канікули! Привіт, розваги, море, ігри і веселощі досхочу! Я вибігла на вулицю і… зупинилася. А з чого ж почати?

На море самотужки не поїдеш – треба чекати відпустки батьків… Половина друзів десь раптом зникла – хутко розїхалися по бабусям… І з омріяних розваг залишилися тільки мультики та трохи більше часу, щоб поспати вранці – не, це не рахується…

- Не сумуй, Софійко! Якщо хочеш, я допоможу тобі гарно провести час! – раптом почулося мені десь поруч. Голосок був ледь чутний, але бадьорий і веселий, і мені стало цікаво, хто ж це розмовляє зі мною. Я почала озиратися і нарешті побачили на кущику троянди… маленьку фею! Справжню! Золотаво-прозору, з крильцями, у мерехтливому вбранні і сяючих черевичках!

- Ох ти… оце дива… - прошепотіла я, обережно підходячи до маленької чарівниці. – Ти справжня фея? Я не сплю? Це не сон?

- Я – найсправжнісінька фея, мене зовуть Сіяна, у мене є багато подруг і друзів, і якщо захочеш, я вас познайомлю! З нами тобі не буде коли нудьгувати! – засміялася Сіяна, перелітаючи з квітки мені на плече. – Ну то як, подружимося?

- Звичайно! Я навіть подумати не могла, що познайомлюся з феями! – вигукнула я – і почалося моє чарівне літо!

Ми з Сіяною були зайняті з ранку до вечора: допомагали трояндам і ліліям гарно цвісти; шукали зниклого горобчика, щоб повернути у гніздо; збирали пилок з квітів, щоб феї приготували з нього корисну їжу для хворої бджілки… Подруги Сіяни – Райдужана, Капляля, Політана, Туманіда – навчали мене усьому, що знали про сонце, вітер, воду і повітря, а знали вони дуже багато! Я могла слухати їх годинами, захоплюючись тим, який же цікавий навколишній світ, що до знайомства з феями був якийсь нудний і сірий.

А хлопці-фейці! Мятніус, Персикус, Булкус, Борщіус! Оце витівники, чесне слово! Ми з ними готували салати для метеликів, вивчали користь різноманітних трав, а з допомогою Борщіуса я зварила свій справжній перший борщ! Правда, трохи пересолила, але то вже таке…

Літо промайнуло, як один яскравий, радісний день, сповнений різноманітними добрими справами. Феї навчили мене найголовнішої магії – добру і увазі до інших.

Дякую, Сіяно! Дякую, феї! Буду чекати нового літа!

понеділок, 22 червня 2020 р.

Книжковий челендж


   Книголюби, заводьте свої читацькі моторчики. Якщо ви завжди хотіли прочитати більше книг, ніж могли до цього, тоді починайте цей челендж.


Пропонуємо тільки чотири обовязкових умови:
1.     Читайте для власного задоволення.
2.     Долайте перешкоди для читання.
3.     Знаходьте окремий час для читання.
4.     Завжди памятайте про пункт 1.

Беручи участь у даному челенджі, ви ставите перед собою задачу прочитати за липень і серпень певну кількість книг.
Це відмінна можливість випробувати свої сили, розширити свій кругозір і прочитати багато нових і цікавих книг.
Зробіть собі виклик і доведіть, що можете! А в кінці напишіть відгук про книгу, яка вам більше всього сподобалась, але так щоб ваші друзі захотіли її прочитати!

·        Книга автора, якого я раніше не читав
·        Книга, яку порекомендувала прочитати мама
·        Книга, яку можна прочитати за 1 день
·        Книга про письменника
·        Книга про тварин
·        Книга, яку порекомендував прочитати вчитель
·        Книга з назвою в одне слово
·        Книга з географічною назвою
·        Книга, якій більше 100 років
·        Книга про шкільну дружбу
·        Товста книга (не менше 300 сторінок)
·        Казка
·        Книга, яку порекомендував друг
·        Книга з питанням у назві.

Підсумки будуть підведені в останній тиждень серпня.
Бажаємо успіхів!

понеділок, 1 червня 2020 р.

Закладка книжкова – помічниця чудова


Візерунчасту закладку
Книзі подаруй на згадку.
У кожного з нас є книги, які переглядаються щодня. Це довідники, підручники, збірники  кулінарних рецептів, томик творів улюбленого письменника, а також особисті щоденники, блокноти тощо. Для користування такими виданнями доречні закладки. Закладка – хоч і маленька, але дуже корисна річ. За її допомогою зручніше читати книжки і швидко знаходити в них потрібну сторінку. У наш час у магазині можна придбати вже готову яскраву закладку. Проте оригінальна закладка, зроблена своїми руками, буде виглядати у вашій улюбленій книзі або щоденнику набагато привабливіше.
Форма закладок – це політ фантазії: від веселих чоловічків до звірів, квіточок, сердечок тощо. Гарно оформлена, зроблена своїми руками оригінальна закладка стане гарним подарунком або вітальною листівкою, шпаргалкою, та, навіть, іграшкою!
Найпростіший варіант закладок – виготовлені з паперу. Це і просто, і практично, і абсолютно безпечно для книг – тонка картонка не завдасть шкоди книжковим сторінкам.
Багато хто використовує між листками книги папірець, який буде під рукою, або по-варварськи згинають куточки сторінок. А дехто доводить ритуал читання до досконалості, створюючи справжні витвори мистецтва.
Можна в якості закладки взяти папірець и розмалювати його. Вийде неповторна і єдина в своєму роді річ.
Справжні витвори мистецтва – вишиті закладки. Візерунки можуть бути схематичними, з допомогою хрестиків. Або бути схожими на справжній гербарій, вишитий гладдю.
Легкий варіант – зробити поробку з простого або кольорового паперу. Цей матеріал доступний кожному, і працювати з ним не важко. Паперову закладку можна самостійно розмалювати, або знайти в інтернеті уже готові цікаві схеми, роздрукувати і вирізати.

Існують чорно-білі закладки-розмальовки. Після роздрукування можна розфарбувати шаблон. Такі закладки-антистрес сподобаються не тільки дітям, а й дорослим.


Закладки-орігамі практичні й мило виглядають. В такій техніці зручно робити «кутики».