середа, 5 жовтня 2016 р.

Бабусина скриня – роду берегиня

В учнів 6 класу  відбулася  народознавча  подорож «Бабусина скриня – роду берегиня».  Разом із вчителем української літератури Вариводою В.І. та сільським бібліотекарем діти помандрували цікавими сторінками історії, традицій, звичаїв. Вони дізнались що, без верби на покуті та хрещеної ікони, без пучечка зілля, старої підкови та вишитого рушника наші пращури не уявляли свого життя. Діти  підготували розповіді про традиції своїх сімей. Також розповідали про призначення та символіку речей, або згадували художні твори, в яких розповідається про ці речі, складали прислів’я про речі українського вжитку.
       Захід  закінчився, але не закриється ніколи бабусина скриня, з якої ми постійно будемо черпати мудрість, любов до рідної землі, до свого народу. Вона вчить жити теперішнім з пам'яттю про минуле і думками про майбутнє.

четвер, 29 вересня 2016 р.

Відкритий урок читання


Кожного року в кінці вересня в бібліотеці проходить  відкритий урок  читання. В чарівну країну казок маленькі читачі Обривської бібліотеки помандрували з сільським бібліотекарем та шкільним бібліотекарем Мосьпан Оксаною Василівною.

На дітей чекала розповідь бібліотекаря про значення казки в житті дитини та перегляд мультфільму за мотивами книги Мішель Кнудсен «Лев у бібліотеці», потім вони відповідали на питання цікавої вікторини, розповідали вірші про книги. На закінчення заходу діти отримали в подарунок закладки-памятки з правилами поведінки у бібліотеці.



четвер, 9 червня 2016 р.

Історія заснування Олешківської Січі



Історичне значення Олешківської Січі важко переоцінити, це – вітчизняна історія. Заснована вона 1711 року поблизу сучасного міста Херсона після зруйнування царським військом у 1709 році Старої (Чортомлицької) Січі. Козаки Олешківської Січі – територіально-військової організації запорожців у володіннях Кримського ханства – брали  участь у створенні «Конституції прав і свобод Запорозького війська», більше знаної під назвою «Конституція Пилипа Орлика». Не зайве нагадати основні її пункти: проголошення незалежності України від Польщі та Москви; обрання парламенту, який мав скликатись тричі на рік, обмеження влади гетьмана тощо. Запорожці були змушені платити ханові податки, працювати на спорудженні Перекопських укріплень, брати участь у воєнних походах кримських правителів. Лише у 1728 році вони змогли покинути Олешки, а в 1734 році — повернутися на рідну землю Запорожжя, де заснували останню, Підпільненську Січ, ліквідовану за царським наказом у 1775 році. А Олешки ще деякий час продовжували існувати як село.

 Це лише короткі відомості.  З її повною  історією читачі бібліотеки  ознайомились, завітавши  на бесіду, присвячену 305-ій річниці заснування Олешківської Січі.


четвер, 2 червня 2016 р.

Бібліотечний open-air «Читай зі мною»


Літо – найбажаніша пора для всіх. Особливо на нього чекають діти. Адже можна забути про школу і підручники, відпочивати, подорожувати, пізнавати світ навколо. Та не можна уявити повноцінний відпочинок без цікавої книги, здатної повести новими надзвичайними шляхами у світ чудес і пригод. Вже стало традицією для дітей вільний час під час канікул проводити в бібліотеці. Адже     любов до книг і читання не припиняється ніколи.

1 червня відбувся бібліотечний open-air “Читай зі мною”. Дітям така новація була цікавою, адже вона зовсім незвична, бо проходила поза межами бібліотеки. На заході зібралися бажаючі, які ділилися враженнями від прочитанних книг у грі “Мікрофон”, читали улюблені журнали, охочі малювали на асфальті, грали у веселі ігри.

Діти весело і з користю провели свій вільний час, зарядилися позитивною енергією, насолодилися свіжим повітрям. Наостанок дітей чекав солодкий стіл.


середа, 25 травня 2016 р.

Безпека у житті та життя у безпеці


Ось і добіг кінця навчальний рік у загальноосвітніх школах. Настає літо, починаються канікули – пора підвищеної небезпеки для дітей. Адже саме влітку  стається найбільша кількість нещасних випадків. Падіння з дерев та роликових ковзанів та подібні травми – лише верхівка айсберга, бо ще залишаються випадки з більш  трагічними наслідками. Зокрема, необережне поводження з вогнем, на воді, важкі політравми, отримані дітьми через порушення правил дорожнього руху. Тому профілактична робота, навчання дітей правилам безпечної поведінки під час літніх канікул набуває в цей період особливого значення.

24 травня в бібліотеці пройшла бесіда-тренінг «Безпека в житті та життя у безпеці».

Під час заходу з школярами говорили  про небезпечні ситуації, які можуть трапитись під час літніх канікул. Моделювались можливі небезпечні події: як діяти при отриманні теплового та сонячного удару, при нещасних випадках на воді, як запобігти харчовим отруєнням, які правила першої допомоги при укусах кліщів, бджіл, ос, джмелів - за допомогою дорослих діти шукали вирішення проблеми.

А ще грали в ігри: «Де гратися безпечно?», «Упізнай стихійне лихо»,складали правила безпеки, відповідали на запитання вікторини. На завершення діти отримали памятки «Правила безпеки під час літніх канікул».


Відкриваємо світ разом з англійською мовою



Відповідно до Указу Президента України від 16 листопада 2015 року № 641/2015 2016 «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови» та враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, в Обривській  бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Відкриваємо світ разом з англійською мовою», розділи якої знайомлять читачів з культурою, історією, народними традиціями Англії, Шотландії, Уельса. Також  на  книжковій  виставці багато інформації  присвячено видатним історичним постатям, письменникам, музикантам якими пишається не тільки Сполучене Королівство – Велика Британія, ними захоплюється світ.
Окремий розділ присвячено Вільяму Шекспіру. Його перу  належать 37 сценічних творів, 2 поеми, 154 сонетів. Силою свого таланту він змусив глядача побачити у просторі сцени, майже без декорацій, всесвіт, минуле і майбутнє людства. Він бачив і розумів життя у всій його складності: високим і низьким, трагічним і комічним, святковим і буденним.

пʼятниця, 13 травня 2016 р.

Герої ХХІ століття

Сьогодні, коли Україна потопає в сльозах від горя, з болем у серці говоримо: «Ми не тільки не хочемо війни, а просимо Бога зробити так, щоб вона нарешті закінчилася. Ми віримо в це!» Сьогодні десятки тисяч наших синів, братів, чоловіків, коханих – патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи неньку Україну. Сотні захисників, що отримали поранення в боях, перебувають у військових шпиталях. Ми не можемо спати спокійно: знову гинуть найкращі українці, цвіт нації. Серед них – наші земляки, які не задумуючись пішли боронити кордони держави.
Всім хто воює, рідним чиї близькі загинули на Донбасі, як ніколи, потрібні наша увага, добре слово, підтримка. Про нелегкі будні бійців АТО, волонтерів, допомогу переселенцям із зони бойових дій розповідає тематична поличка "Герої ХХІ століття"

вівторок, 15 березня 2016 р.

Волонтери в гостях у «барвінчат»

Волонтери  Обривської сільської  бібліотеки завітали до дитячого садочка. Дівчатка дуже старанно готувалися  до зустрічі зі своїми маленькими друзями. Вони не тільки читали  їм казки, але й розповідали  про автора, показували ілюстрації до твору, обговорювали прочитане, розповідали вірші та загадували загадки, а коли  дітки втомилися робили невеличкі фізкультхвилинки.

«Барвінчата» дуже тепло зустріли дівчат, подарували їм саморобні квіти, та з нетерпінням  чекають наступної зустрічі.


субота, 20 лютого 2016 р.

Мужай, прекрасна наша мово!


"Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства"
П. Куліш


Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.
21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

В  бібліотеці  було проведено  свято  рідної мови " Мужай , прекрасна  наша  мово!" Діти  говорили  про чарівність та  мелодійність  рідної  мови, перевірили свої знання з рідної мови у  мовознавчій інтелект-вікторині «Веселкова наша мова», співали частівки, розповідали вірші, скоромовки.

Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.