субота, 15 травня 2021 р.

Європа - наш спільний дім

 Куточків різних на землі багато.

Європа на землі – найкраща над усім,

Бо саме тут ми маємо зростати.

Європа – наш великий спільний дім!

Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа дізналися учні 5 класу Маслівської школи під час круїзу «Європа – наш спільний дім». Учні пірнули у невідомий для них світ сьогодення країн Європейського союзу, бібліотекар познайомила з традиціями та цікавими історичними фактами, відповідали на запитання літературної вікторини, склали карту казкових героїв європейських казок, дізнались багато цікавого на Євро-квітнику. Після обговорення всіх запитань діти зробили висновок, що бути європейцями досить просто.




Це свято вкотре нагадало, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. Європа – це історичний дух України, це її майбутнє.

вівторок, 11 травня 2021 р.

Василь Стефаник в житті і в творчості

 

Страшно сильно пишете Ви.

Так, якби-сте витесували потужною

рукою пам’ятник для свого народу…

Гірка, пориваюча, закривавлена поезія

Ваша… котру не можна забути. О.Кобилянська

14 травня Василю Семеновичу Стефанику виповнюється 150 років від дня народження. Він – видатний  письменник-новатор кінця ХІХ – початку ХХ століття, реформатор української прози, майстер соціально-психологічної новели.

Своїм творчим девізом Стефаник обрав слова Тараса Шевченка» «…возвеличу малих отих рабів німих! Я насторожі коло їх поставлю слово…»

І справді, герої його творів – це зубожілий селянин, наймит, людина великого серця і трагічної долі. З-під пера письменника поставали правдиві картини дійсності, пройняті співчуттям до знедолених людей і критичним ставленням до світу безправності.

Твори Василя Стефаника написані кров’ю серця, вони стали окрасою української і світової літератури.

Стефаник написав не так уже й багато. Його художні твори вміщуються в одному томику. І все ж ім’я письменника стоїть поряд з іменами найвидатніших новелістів світу.

Великому Майстру присвячується...

 

«Які зірки в Україні! Уже майже сім років живу в Москві, а все-таки тягне мене на батьківщину. Серце щемить, хочеться іноді нестерпно на поїзд… І туди. Знову побачити урвища, Дніпро… Немає у світі міста, кращого за Київ!..» - так писав Михайло Булгаков про свою любов до міста, пронесену через все життя.

15 травня 1981 року народився Михайло Булгаков – видатний письменник, драматург, театральний режисер і актор.

Життєві та творчі стежини-голгофи видатного письменника і драматурга – це справді невичерпна скарбниця, яку ми відкриваємо для себе, щоразу – по-новому. На його долю випало мало визнання, справедливих оцінок таланту. Творчий світ Булгакова фантастично неосяжний, різноманітний та несподіваний. Його романи, повісті та п’єси не вкладаються у звичайні схеми. У кожного читача свій Булгаков, свої «Майстер та Маргарита».

Великий містифікатор, автор роману «Майстер і Маргарита», і сьогодні продовжує розмову з нами, і голос його чути в усіх кінцях світу.

На честь 130-річчя з дня народження Михайла Булгакова пропоную добірку кращих екранізацій творів великого письменника.

1.     «Майстер і Маргарита» 

https://youtu.be/vTgBQvpTmyY

2.     «Біг»

https://youtu.be/9UGcyweYo2w

3.     «Іван Васильович міняє професію»

https://youtu.be/a50qT9bW2Qo

4.     «Собаче серце»

https://youtu.be/BKmK6eVCA_E

5.     «Дні Турбіних»

https://youtu.be/BTSBWBeftss

6.     «Записки юного лікаря»

https://www.ivi.ru/watch/zapiski-yunogo-vracha/180664

7.     «Біла гвардія»

https://youtu.be/6yuj4pmy6KQ

четвер, 6 травня 2021 р.

Генії теж воювали

8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення. Ми вшановуємо героїчні подвиги людей, які боронили свою державу. Серед них було немало й відомих українських письменників.

Про війну ніхто не може написати краще, ніж той, хто через неї пройшов. З перших же днів грандіозної битви багато письменників та поетів були зі своїм народом. Більше тисячі з них брали участь у бойових діях, «пером і автоматом» захищаючи рідну землю, більше чотирьохсот не повернулися з війни.

Пропонуємо згадати імена деяких письменників-фронтовиків.