субота, 18 грудня 2021 р.

Йде Святий Миколай, ти його добром зустрічай

 День Святого Миколая – особливе свято. Всі його чекають із нетерпінням, щоб попросити здійснення своїх найзаповітніших мрій, бо кожен знає, що він за свого життя був добродієм для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку в біді, або в радощах. З особливим нетерпінням чекають на це свято діти, бо для них, насамперед – це свято веселощів та подарунків.


На народознавче свято «Йде Святий Миколай, ти його добром зустрічай» завітали маленькі обривчани. Захід виявився напрочуд веселим, яскравим, цікавим, сповненим конкурсами, вікторинами, читанням віршів і співами.

Всі діти були слухняними упродовж року і тому отримали святкові подарунки від Святого Миколая.

 


понеділок, 13 грудня 2021 р.

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 Отруйний полиновий дим –

Це пам’ять мертвим, біль живим…

Ця дата в календарі й історії України приурочена до дня прийняття Державною комісією в експлуатацію комплексу захисних споруд над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

У цей день ми віддаємо шану всім тим, хто ціною власного здоров’я й життя захистив увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. Багато ліквідаторів не дожили до теперішніх днів, ради збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.

Для учнів 6 класу Маслівської гімназії бібліотекар провела годину пам’яті «Зупиняючи ядерний смерч…»: діти  почули про самопожертву ліквідаторів аварії, переглянули страшні ілюстрації тих подій, вшанували пам’ять чудовими рядками Ліни Костенко.




Ця розмова залишить в їх дитячих серцях та пам’яті відчутний слід ще на довгі роки.

субота, 27 листопада 2021 р.

Чорні сторінки історії

        27 листопада у день пам’яті жертв Голодомору всі українці вшановують заморених голодом співвітчизників.

Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1922-23 років, історія не знає.

І тому Обривська бібліотека разом з будинком культури провели годину-реквієм  «Чорні сторінки історії»  щоб  ознайомити з трагічним минулим нашого народу, навчити дітей бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати як білі, так і чорні сторінки, задля того, щоб вшанувати пам’ять безневинних жертв жахливого геноциду. Також діти власними руками створили свічки  для вшанування пам’яті жертв голодомору.


Ми разом згадуємо трагічне заради єднання, задля того, щоб об’єднати людей і тим посилити наше бажання уникнути повторів такої трагедії на майбутнє.

понеділок, 22 листопада 2021 р.

Свобода, воля, честь понад усе

        21 листопада в Україні відзначають День Гідності і Свободи. У цей день ми думаємо про майбутнє, але, водночас, пам’ятаємо тих, хто віддав життя в боротьбі за свободу країни.

В день цієї суспільно важливої дати бібліотекар та завідуюча клубу провели годину пам’яті, розповівши про те, що революція відбулася не лише в політичному житті країни, а й у нас самих та у нашій свідомості. Вона відродила символи та образи тих культурних та історичних цінностей, на який грунтувалася українська державність впродовж століть – гімн, прапор, ідеї єдності й братерства.

2013-2014 роки принесли багато змін в життя Украни та українців. У кривавій боротьбі наша держава отримала чи то втратила нових героїв – Небесну Сотню. Майдан як ніколи згуртував українців. Він став ще одним знаковим явищем в історії Української держави.



вівторок, 9 листопада 2021 р.

«Еспресо. Вибір читачів 2021»

        Цього року, вперше, Обривська сільська бібліотека взяла участь у голосуванні за кращу книгу в рамках проведення книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів 2021», яка була започаткована у 2017 році.

Книжкова премія заснована з метою відзначити кращі вітчизняні літературні новинки року і для підтримки інтересу до читання книг в Україні.

Премія проводиться у трьох номінаціях:

1)    «Література для дорослих»

2)    «Література для підлітків» (для дітей від 12 до 18 років)

3)    «Література для дітей» (для дітей від 5 до 12 років)

Долучайтесь і ви! Запрошую книголюбів до бібліотеки, прочитати, написати відгук і дати оцінку кращій!









вівторок, 21 вересня 2021 р.

Хай буде мир віднині і довіку

 

Мир, яке коротке, але змістовне слово. Це слово звучить по-різному на континентах Землі, але скрізь воно означає прості й одвічні істини.

Воно вміщує в собі яскраве сонце і блакитне небо, радісну працю і теплий хліб, радісний сміх дітей та усміхнені обличчя дорослих.

21 вересня, коли всі люди Землі відзначають Міжнародний день миру, бібліотекар для  учнів 6 класу Маслівської гімназії провела виховну годину «Хай буде мир віднині і довіку». Діти дізнались історію виникнення цього свята, про символ міжнародної солідарності всіх людей світу «Дзвін миру», який було відлито з тих монет, які пожертвували діти всіх континентів.

На заході, діти прочитали свої побажання, які на своїх крилах приніс голуб Миру: щоб вони мали можливість спокійно вчитися, втілювати в життя свої мрії, за мир, любов, спокій у своїх родинах та мирне небо над нашою рідною Україною.



Цей день закликає мільйони людей до глобального припинення вогню, відмови від насильства, а також кожного з нас зробити щось заради миру. Нехай усі ми навчимося розуміти і поважати одне – одного та жити в злагоді заради збереження миру на всій Землі.

вівторок, 14 вересня 2021 р.

Ігри патріотів Херсонщини

 

Пройшов І тур змагань «Ігор патріотів Херсонщини» в  Маслівській гімназії для учнів 7 класу. Ігри відбулися у форматі вікторини "Лицарі Таврійського краю".

Діти пригадали славетні сторінки історії Херсонщини козацької доби, поринули у дивовижний світ козацьких пригод. Учасники дізнавалися, що добували на Кінбурнській косі, скільки козаків вміщувала чайка, чим займались таємничі характерники, давали відповіді та заробляли бали-зірочки.  Діти поглибили свої знання про Олешківську та Кам’янську Січі, місця поселень козаків, про відомих козацьких діячів.


По закінченню гри діти підрахували зароблені бали та визначили переможця – ним став Атаманюк Давид.

вівторок, 24 серпня 2021 р.

З любов’ю до України

24 серпня – це не просто День народження держави, це світле свято здійснення мрій і сподівань багатьох поколінь наших предків, які з любов’ю творили і плекали українську націю, рідну мову, самостійну державу, мужньо боролися за її майбутнє. Так до цієї дати, 22 серпня,  бібліотека та сільський будинок культури організували свято для дітей «З любов’ю до України».

Юні патріоти мали можливість перевірити свої знання у вікторині «Чи знаєш ти Україну?»; позмагатися в спортивних іграх; під час майстер-класів навчилися плести гарні коси, малювали символи держави; з розповіді ведучої дітлахи дізналися більше про свою країну, про її чарівну мову, культуру, традиції та неповторні державні символи; також робили літачки з паперу та писали на них вітання Україні – щирі та теплі слова.





Свято закінчилося солодким столом, діти з задоволенням ласували соковитими кавунами.







неділя, 27 червня 2021 р.

Українську Конституцію знов святкує нація

   25 років тому, 28 червня 1996 року, Верховна Рада України прийняла нову Конституцію – Конституцію незалежної України. Цій доленосній події передували 6 років наполегливої і важкої праці, консультацій, криз і домовленостей. Схвалення Основного Закону стало точкою відліку нової епохи в історії нашої держави, що забезпечило стабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні.

   Напередодні Дня Конституції Обривська сільська бібліотека разом з Обривським будинком культури провели патріотичну годину «Українську Конституцію знов святкує нація».



  Бібліотекар розповіла дітям про те, як «народжуються» закони; пояснила, що Конституція надає дітям рівні права та не допускає жодного насилля над дитиною. Читачі підготували інформхвилинки «Я потрібен світу і державі», та взяли участь у вікторині «Що робить нас українцями» і у конкурсі малюнків «Конституція і ми».

середа, 16 червня 2021 р.

В кожен дім несуть багато радості Зелені свята

 Від того, як ми шануватимемо своїх предків, свої кращі традиції, залежатиме наша духовність, наша цивілізованість і майбутнє нашої України…  

Василь Скуратівський

   Свято Трійці – одне з найулюбленіших в Україні, бо дарує надію на щедрий урожай. Свято Трійці, або, як його ще називають, зелені святки, святкують на п’ятидесятий день після Великодня. Цей день об’єднує всіх християн з богом, єдиним у трьох особах: богом-батьком, богом-сином, богом-святим духом. Головний зміст свята – прославити рослинний світ, сонце, предків.

   Зелені свята святкують цілий тиждень. Напередодні свята, в суботу, будинок прикрашають гілками, травою, квітами. У цей день дівчата йшли у поле за квітами для вінків. Існувало повір’я, що на Трійцю, втілившись у зелень, у домівки приходять предки, благословляючи своїх нащадків миром і любов’ю.

   До свята Трійці в Обривській сільській бібліотеці оформлено тематичну поличку «В кожен дім несуть багато радості Зелені свята».

пʼятниця, 11 червня 2021 р.

Гортаючи призабуті сторінки

      Творами цих авторів колись зачитувались. А сьогодні… Нікому не потрібні, забуті, відкинуті, поступово набувають статусу «забуті». Їх рідко читають, вони давно не перевидавалися, стоять сиротливо на полицях в надії, що хтось коли-небудь протягне до них руку, візьме з полиці і знову почне читати, тим самим не даючи книгам остаточно зникнути, піти в небуття. Але забуті абсолютно не заслужено… Пропонуємо згадати деякі з них, звернувшись до ретро-виставки «Гортаючи призабуті сторінки».



субота, 15 травня 2021 р.

Європа - наш спільний дім

 Куточків різних на землі багато.

Європа на землі – найкраща над усім,

Бо саме тут ми маємо зростати.

Європа – наш великий спільний дім!

Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа дізналися учні 5 класу Маслівської школи під час круїзу «Європа – наш спільний дім». Учні пірнули у невідомий для них світ сьогодення країн Європейського союзу, бібліотекар познайомила з традиціями та цікавими історичними фактами, відповідали на запитання літературної вікторини, склали карту казкових героїв європейських казок, дізнались багато цікавого на Євро-квітнику. Після обговорення всіх запитань діти зробили висновок, що бути європейцями досить просто.




Це свято вкотре нагадало, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. Європа – це історичний дух України, це її майбутнє.

вівторок, 11 травня 2021 р.

Василь Стефаник в житті і в творчості

 

Страшно сильно пишете Ви.

Так, якби-сте витесували потужною

рукою пам’ятник для свого народу…

Гірка, пориваюча, закривавлена поезія

Ваша… котру не можна забути. О.Кобилянська

14 травня Василю Семеновичу Стефанику виповнюється 150 років від дня народження. Він – видатний  письменник-новатор кінця ХІХ – початку ХХ століття, реформатор української прози, майстер соціально-психологічної новели.

Своїм творчим девізом Стефаник обрав слова Тараса Шевченка» «…возвеличу малих отих рабів німих! Я насторожі коло їх поставлю слово…»

І справді, герої його творів – це зубожілий селянин, наймит, людина великого серця і трагічної долі. З-під пера письменника поставали правдиві картини дійсності, пройняті співчуттям до знедолених людей і критичним ставленням до світу безправності.

Твори Василя Стефаника написані кров’ю серця, вони стали окрасою української і світової літератури.

Стефаник написав не так уже й багато. Його художні твори вміщуються в одному томику. І все ж ім’я письменника стоїть поряд з іменами найвидатніших новелістів світу.

Великому Майстру присвячується...

 

«Які зірки в Україні! Уже майже сім років живу в Москві, а все-таки тягне мене на батьківщину. Серце щемить, хочеться іноді нестерпно на поїзд… І туди. Знову побачити урвища, Дніпро… Немає у світі міста, кращого за Київ!..» - так писав Михайло Булгаков про свою любов до міста, пронесену через все життя.

15 травня 1981 року народився Михайло Булгаков – видатний письменник, драматург, театральний режисер і актор.

Життєві та творчі стежини-голгофи видатного письменника і драматурга – це справді невичерпна скарбниця, яку ми відкриваємо для себе, щоразу – по-новому. На його долю випало мало визнання, справедливих оцінок таланту. Творчий світ Булгакова фантастично неосяжний, різноманітний та несподіваний. Його романи, повісті та п’єси не вкладаються у звичайні схеми. У кожного читача свій Булгаков, свої «Майстер та Маргарита».

Великий містифікатор, автор роману «Майстер і Маргарита», і сьогодні продовжує розмову з нами, і голос його чути в усіх кінцях світу.

На честь 130-річчя з дня народження Михайла Булгакова пропоную добірку кращих екранізацій творів великого письменника.

1.     «Майстер і Маргарита» 

https://youtu.be/vTgBQvpTmyY

2.     «Біг»

https://youtu.be/9UGcyweYo2w

3.     «Іван Васильович міняє професію»

https://youtu.be/a50qT9bW2Qo

4.     «Собаче серце»

https://youtu.be/BKmK6eVCA_E

5.     «Дні Турбіних»

https://youtu.be/BTSBWBeftss

6.     «Записки юного лікаря»

https://www.ivi.ru/watch/zapiski-yunogo-vracha/180664

7.     «Біла гвардія»

https://youtu.be/6yuj4pmy6KQ

четвер, 6 травня 2021 р.

Генії теж воювали

8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення. Ми вшановуємо героїчні подвиги людей, які боронили свою державу. Серед них було немало й відомих українських письменників.

Про війну ніхто не може написати краще, ніж той, хто через неї пройшов. З перших же днів грандіозної битви багато письменників та поетів були зі своїм народом. Більше тисячі з них брали участь у бойових діях, «пером і автоматом» захищаючи рідну землю, більше чотирьохсот не повернулися з війни.

Пропонуємо згадати імена деяких письменників-фронтовиків. 

вівторок, 6 квітня 2021 р.

Головне – здоровим бути

 

Здоров’я  - це безцінний дар, який дає людині природа. Вона ж й подарувала людству рослини, які мають цілющі властивості, приваблюють своєю красою, створюють позитивний настрій.

Напередодні Всесвітнього дня Здоров’я бібліотекар та завідуюча Обривським будинком культури запросили учасниць колективу «Біла акція» до фітовітальні.


Жінок частували фіто-чаями з липи, калини, м’яти, чебрецю. Слухали поради, як заварити трав’яний чай, його корисні властивості. В українців є звичай лікувати всі недуги травами: ароматними, цілющими, освяченими в церкві – майже невичерпна тема для розповідей та чаювань. Було про що поспілкуватися учасницям фітовітальні, адже в кожної є свої маленькі секрети. Бібліотекарем було запропоновано огляд журналів рубрики «Здоров’я».



неділя, 14 березня 2021 р.

Масляна відбулася - весна розпочалася!

         Масляна – це свято, яке прийшло до нас із сивої давнини – це веселе проведення зими, осяяне радісним чеканням близького тепла, весняного пробудження природи.

12 березня бібліотекар Горбунова О.С. провела виховну годину для учнів 5 класу Маслівської школи. Діти дізналися про історію свята, звичаї, прикмети та про те, як проводжують зиму в інших країнах. Провели конкурси та млинцеву вікторину. Читали українські гуморески, співали народні пісні, грали в ігри.




Усі отримали величезний заряд позитиву, посмішок, гарного настрою, і навіть, спробували смачних млинців.

неділя, 7 березня 2021 р.

Кобзарю, знов до тебе я приходжу...

 

Щороку українці відзначають річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка.

7 березня, напередодні дня народження поета, відбувся конкурс юних читців поезії Т.Г.Шевченка в Обривському будинку культури, який провели бібліотекар Горбунова О.С. та завідуюча будинком культури Мироненко Т.В.

Неперевершені твори великого Кобзаря линули з уст дітей. Акторська майстерність читачів та декламування творів захоплювали присутніх до глибини душі.


Журі конкурсу визначило переможців, які були нагороджені грамотами та солодкими подарунками.

Хочеться вірити, що імя поета та його творчість будуть живим вогником жевріти у серцях дітей. Тож вітаємо переможців та учасників конкурсу, бажаємо їм нових перемог та творчого злету!