пʼятниця, 27 листопада 2020 р.

Чорна сповідь моєї Вітчизни…

В останню суботу листопада вся Україна схиляє голову в жалобі перед нашими співвітчизниками – жертвами Голодомору 1932-33 років. У цей скорботний день ми згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу. Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про якою ми згадуємо з сумом та гіркотою. Україна втратила мільйони своїх синів та дочок – хліборобів, учених, творчу інтелігенцію.

В  Обривському будинку культури пройшла година реквієм «Чорна сповідь моєї Вітчизни», яка була організована і проведена бібліотекарем спільно з завідуючою клубу.

Цей захід пройшов з метою виховання співчуття, людяність, громадські якості – і результату було досягнуто – діти затамувавши подих слухали інформацію про ті страшні події, про невинних жертв Сталінського терору.

Хай сьогодні кожен з нас запалить свічку. Цих вогників має бути якнайбільше. Вони символізують нашу скорботу, і зігріють душі мільйонів загиблих.   

середа, 25 листопада 2020 р.

Світ Марка Твена

«Марк Твен був справді першим американським письменником, і всі ми відтоді – його наступники»

Вільям Фолкнер

30 листопада світ відзначає день народження відомого американського письменника, гумориста, публіциста й видавця Марка Твена, який прославився як людина багатьох талантів.

Він працював друкарським набивачем, журналістом, лоцманом річкового пароплава на Міссісіпі, копав срібло в Неваді і золото в Каліфорнії. Він об’їхав безліч країн світу. Та насамперед, Марк Твен відомий світу як письменник.

Ознайомитись з життєвим та творчим шляхом американського письменника можна з допомогою нашої віртуальної презентації.

пʼятниця, 13 листопада 2020 р.

Україно моя, в тебе щедра земля!

 

...Життя  засіяло  свій  степ

Кує  серпи, надії, вірші,

І  день  кипить, немов  котел

В  якому  варять  вічність

А. Бахута

З давніх давен Україна славилася добрими, талановитими та працьовитими людьми. А наш край завжди був відомий не лише своїми землями, а й людьми, які на рідній землі найсвятіший із всіх скарбів – хліб.

В давнину говорили: «Як людина ставиться до хліба – така у нього і душа». Тож, недаремно, нашу Україну називають хлібним краєм, бо люди, що тут живуть, є великими працелюбами, які вміють обробляти землю і ростити на ній хороші врожаї. У нас на Україні ведеться так, що хліб у хаті – то багатство, сіль – гостинність і щирість.

Тож, восени, коли землю вкриває жовте листя, коли зібрано врожай, а комори та стодоли заповнені збіжжям, ми відзначаємо свято працівників сільського господарства.

Відзначення Дня працівників сільського господарства – це справді всенародне свято, визнання державою звитяжної хліборобської праці на благо України, це хвала мозолистим рукам селян, що знають справжню ціну хлібу! Але це і свято, що традиційно підсумовує аграріїв, завершує сповнений хвилюваннями і турботами про урожай хліборобський рік.

Земля  диктує  свої  закони. Це розуміє  кожен, хто живе  на  селі. Турбота  про  врожай  не  покидає  землероба  ні  на  хвилину. Бо  говорить  в  їх  душах  хліборобська  совість, щоб  хліба  у  нас  було  більше, свого  українського.

Одним  з  тих, хто  словом  підносив  і  возвеличував  нелегку  працю  хлібороба  був  Анатолій  Бахута, відомий  поет, що  на  той  час  працював  кореспондентом  газети «Нова  Каховка». Разом  з  фотокореспондентом Ю.Волковим  висвітлювали  життя  селян  Обривки  і  Маслівки  в  усіх  його  проявах.


Це  і  свято  обжинок, і побудова  нового  дитсадка, трудові  досягнення  овочівників  і  високі  надої  на  формі, виступ  аматорського  театру  та  розповіді  про  найкращих  трудівників  радгоспу «Труд». Жителі  села  завжди  з  теплотою  згадувати  Анатолія Павловича, що  завжди  залишався  самим  собою: чесним, порядним, непідкупним.

Звеличуйте ви своїм трудом,

Й примножуйте України славу

Ми твердо переконані у тому,

Що ваша праця збагатись державу.