пʼятниця, 16 жовтня 2020 р.

Читай UA

 

Ви вважаєте що сучасної української літератури не існує?

Що в Україні немає цікавих авторів?

Переконайтесь, що тера-інкогніта поряд з вами в безмежному океані книжок!

Сучасна українська література – не про страждання, як звикли вважати заручники шкільної програми. Вона – про нові світи, прогресивні думки, емоційні почування і найважливіше – про насолоду. Так, читати українське приємно, захопливо та цікаво. Навіть затяті книголюби з радістю поступаються звичним принципам, коли справді знаходять літературу, схожу з власним світобаченням. Українська література твориться саме тепер, і ми певним чином є свідками її народження. Тому в нашій бібліотеці підібрані для вас найкращі  книги сучасних українських авторів.

Яскраві і захоплюючі твори, калейдоскоп ситуацій і подій – реальних, а часом містичних і фантастичних. Ці книги можуть здивувати, зачарувати, але не залишать байдужими нікого.

Читайте сучасну українську книгу! Відкривайте для себе нові імена та нові книги.

неділя, 11 жовтня 2020 р.

Трояндовий жовтень

 

Ще трішки і квітковий сезон буде закінчено. Промайнуло літо, на дворі осінь… Осінь – це не тільки жовте та багряне листя, дощ і холодний вітер, а й чудові квіти, які ще радують нас у ці дні. З початку літа і, мабуть, до холодів, цвітуть троянди – завжди різні, неповторні, мінливо-чарівні і несподівані. Писати про них легко (така ж краса!) і водночас складно (стільки сказано-переказано, знято, написано, створено).

Про троянду можна розповідати науковою мовою, щось типу: троянда – рід і культурна форма рослин роду роза, родини трояндових, кущі до 2 метрів заввишки.

Чи згадати відому зі шкільного курсу історії війну  Червоної та Білої троянд у Англії між родинами Ланкастерів та Йорків у період між 1455 та 1486 роками.

Якщо йти далі по асоціаціях, то на думку приходить відома елегія поета ХІХ століття І.Мятлєва «Как хороши, как свежи были розы» за мотивами якої І.Тургенєв створив не менш відомий вірш у прозі.

Заслуговує на увагу і хореографічна мініатюра «Примари троянди».

Хто з нас не памятає відомий хіт Алли Пугачової про «Мільйон, мільйон червоних троянд…»

А паліндром (перевертень – слово, словосполучення або віршований рядом, що однаково читається в обох напрямках (зліва направо та справа наліво) – «А роза упала на лапу азора», - це взагалі щось!

Але мені, як бібліотекарю, звісно ближча художня література.

«… - Квіти люблять щасливих. У нас від нещасть вони не вянуть, а плачуть. Ви бачили, скільки вранці на них роси? Ото їхні сльози. Хто росяного ранку знайде незаплакану квітку, той буде дуже щасливий.

- А ви знаходили незаплакану квітку?»

Леся Українка «Блакитна троянда»

«…Чи не троянда простих трояндових кущів, але троянда незвичайна… вогонь радості, пишна зоря, троянда жива світло-червона, оксамитова, свіжа…» Одна з арабських казок «Тисячі і однієї ночі»

«І немає їй рівних серед квітів,

Бо вона – їх цариця…» Сафо

«…білі троянди, напівпрозорі, ніби підталий льодок;

троянди жовті, троянди густо вишневі,

троянди рожеві, такі, як небо над їхньою милою Землею, і ще троянди, троянди, троянди…» казка Зірки Мензатюк «Дочка троянди»

«Троянда – радість Афродіти,

Троянда – муз жадана квітка…» (із Анакреона)

«Якщо ти пройшов повз троянду, не шукай її більш…» стародавня персидська приказка.

«Я загляделся

В небеса. Та самая

Луна, как роза,

Над горою Микаса

В префектуре Касуга» АБЭ-НО НАКАМАРО

«Мої троянди білі… вони білі, як морська піна, вони біліші снігу на гірських вершинах.

Мої троянди жовті…вони жовті, як волосся сирени, що сидить на бурштиновому престолі, вони жовтіші златоцвіту на нескошеному лузі…

Якщо ти хочеш отримати червону троянду, - мовив Рожевий Кущ, - ти повинен сам створити її із звуків пісні при місячному сяйві, і ти повинен почервонити її кров’ю серця. Ти повинен співати меня, притулившись грудьми до моєї колючки. Всю ніч ти повинен мені співати, і моя колючка прониже твоє серце, і твоя жива кров переллється в мої жили і стане моєю кровю» Оскар Уайльд «Соловей і троянда»

«Знаєш… моя троянда… я за неї у відповіді. А вона така слабка! І така простодушна…» Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

А яка з цих троянд ваша? Шукайте свою троянду…

 

четвер, 8 жовтня 2020 р.

Осінь - час для читання


Осінь – така пора року, коли час  милуватися неймовірними краєвидами за вікном, вдихати ні з чим незрівнянний запах осіннього листя, слухати подих холодного вітру. А також спілкуватися з природою, щоб отримати заряд енергії та досягти внутрішнього спокою. А коли за вікном негода, то хочеться насолоджуватись цікавою книжкою.

Осінь – час для читання. Під такою назвою пройшла зустріч бібліотекаря з дівчатами з танцювального колективу.

Цікаве спілкування вийшло з дітьми, вони ділились порадами як пережити осінню депресію, цитували улюблені рядки з пісень та віршів про осінь.  Бібліотекар ознайомила дітей з літературою, яка як найкраще підходить для читання осінніми вечорами. А ще дівчатка опановували методику подолання стресу – розмальовування анти стрес-малюнків – це чудовий спосіб не лише реалізувати свій творчий потенціал, а й заспокоїтися, відволіктись від щоденних турбот. Практика розмальовування – це справжня терапія.

Приємне спілкування, хороший настрій і звичайно книжечка для читання! Що може бути кращим? А в кінці зустрічі кожен отримав цукерку з приємним передбаченням на майбутнє.