середа, 4 грудня 2019 р.

Книжечки – безвіз у часі і просторі


Сьогодні на годині спілкування семикласники познайомились з
найкнижковішим котом України – Інжиром.
Про цього котика, який понад усе на світі любить книжки і пташок, багато хто чув і знає. Цього року йому виповнюється 10 років. У соцмережах і на блогах Кіт Інжир залюбки ділиться своїми планами щодо читання, літературними вподобаннями, уміє вміло дати поради і вчить позитивно мислити. А ще він каже, що щороку треба читати стільки книжечок, скільки важиш сам. А як же бути з електронною літературою? Читати стільки, скільки важить Інжир! А це 10 гігабайтів!

Від бібліотекаря діти дізналися як обирати книжки (залежно від пор року чи улюблених напоїв – чаю, кави чи какао), визначили свій рівень начитаності за допомогою тесту «Який ти читач» та навчилися малювати Інжирчика.


Учні почули багато котячих історій про книжки та зиму. І отримали величезну котячу доза натхнення.

вівторок, 12 листопада 2019 р.

Година ввічливості «Місто ідеальних взаємин»


«Добре слово, що ясний день» - говорить народне прислівя. словом можна висловити, що завгодно: про що думаєш, чого хочеш. Треба тільки вміти ним користуватись щоб тебе зрозуміли і не образились. Нікому з нас не подобається грубе, образливе ставлення до себе. Адже кинуте з самого ранку образливе слово може зіпсувати настрій на весь день. І навпаки, привітне слово чи побажання, що супроводжується посмішкою, може підняти настрій.
Тому дуже важливо, щоб з малих літ діти набули навичок ввічливості і вихованості. З цією метою для учнів 3 класу Маслівської школи було проведено годину ввічливості «Місто ідеальних взаємин». Під час заходу діти пригадали ввічливі, ніжні і добрі слова, прикрасили ними квіти, пограли в гру «Ввічливо чи ні?», а потім утворили «Коло ввічливості». Також школярі ознайомились із збіркою «Чарівне слово» дитячої письменниці Валентини Осєєвої. Діти зрозуміли, що добрі слова роблять життя легше.






вівторок, 1 жовтня 2019 р.

І в будні, і в свято...

   З приходом осені світ вшановує людей похилого віку.
Радо зустрічають бібліотекаря сільської бібліотеки наші користувачі-пенсіонери. Не всі вони можуть прийти до бібліотеки, тому й замовляють улюблені книжки та періодику. А Олена Сергіївна із задоволенням іде їм назустріч.




неділя, 29 вересня 2019 р.

Відкритий урок читання


Відкриваючи книгу, ви відкриваєте цікавий навколишній світ… А щоб книжкові багатства стали духовним багатством дітей і з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, наша бібліотека організувала для учнів 3-го класу  незабутню мандрівку в «Дивовижний книжковий світ». Діти разом з бібліотекарем залюбки занурились в книжкову країну, отримали море задоволення, розширили свій світогляд.

Найбільше дітворі подобаються заходи, де є можливість проявити свої знання та ерудицію. Тому літературний марафон "У дружбі з книгою" викликав жвавий інтерес. Переможницею стала Таран Вероніка.

Діти переконалися, що життя без книг важко уявити. Книги вчать добру, справедливості, оптимізму, розвивають логіку та фантазію, запрошують у захопливий світ пригод...


понеділок, 20 травня 2019 р.

До бібліотеки - у вишиванці!

     16 травня Україна святкувала Всесвітній день вишиванки. Це свято покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, зберігає споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Свято відзначається в третій четвер травня.


Сьогодні вишиванки одягати стало модно, стильно, це прояв гордості, патріотизму та ознака національної приналежності. Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

У цей день наші читачі долучились до всеукраїнського святкування та прийшли до бібліотеки у вишиванках.

середа, 10 квітня 2019 р.

Як прожити довго молодим і здоровим


    
   З нагоди Всесвітнього дня здоров’я пройшла виховна година-тренінг для учнів 8 класу. Цей захід був  присвячений найактуальнішій проблемі сучасності – здоровому способу життя.

   Спершу бібліотекар розповіла про основні принципи здорового способу життя. Потім було вільне спілкування: від чого залежить наше здоров’я. Кожен учень висловив свою думку, ставили питання, давали поради, ділилися досвідом, навчилися робити руханку. Також школярам були запропоновані  вправи «Шлях» та «Острів мрій»

   Недаремно народне прислів’я так і передається від покоління до покоління: «Бережи здоров’я з молоду».

вівторок, 5 березня 2019 р.

Кам'яні вишиванки Нової Каховки


Для учнів 7 класу Маслівської школи було проведено слайд-презентацію книги «Кам’яні вишиванки Нової Каховки». Діти дізнались про історію створення міста, про звязок Олександра Довженка з Новою Каховкою, і найголовніше – про чарівне оздоблення міста.
Учні переглянули відео «Шедеври півдня України – Кам’яні  вишиванки», про трагічну долю Михайла Бойчука та його послідовників.
Після розповіді бібліотекаря дітям була запропонована вікторина.
Бібліотекар також познайомила з сайтом, присвяченим «кам’яним вишиванкам» та мобільним додатком, де можна самостійно проходити екскурсійні маршрути та який містить багато корисної інформації про місто і його архітектуру.

Також  книга була презентована учасницям ансамблю «Біла акація». Жінки  з цікавістю слухали бібліотекаря, вони ділились своїми знанням з історії створення міста, декламували вірші місцевих поетів,  крім того ознайомились з кожною ілюстрацією, кожною сторінкою, і прийшли до висновку, що ця книга – гідний подарунок жителям міста Нова Каховка.


неділя, 17 лютого 2019 р.

Афганістан – це рана, що не перестає боліти…


«Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій.
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокій.
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
Не всі вернулися сини із тих ночей…»

15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
30 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. Згодом війну в Афганістані керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою, однак це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі.
Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.

До цієї дати була проведена година-спомин «Афганістан – це рана, що не перестає боліти». Під час заходу діти ознайомилися з маштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули документальні відео фрагменти про афганську війну, вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.

вівторок, 22 січня 2019 р.

Історичне дос’є «В єднанні сила і міць держави»



В історії становлення незалежної України особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.
22 січня ввійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України.  З нагоди цієї важливої історичної дати відбувся  пізнавальний захід з метою відродження паростків духовності, пробудження у школярів зацікавленості  до поглибленого вивчення iсторiї  та культурних надбань українського народу, виховання поваги та любові до рідного краю, його історичного минулого і сучасності.

Для учнів 8 класу Маслівської школи було організуване історичне дос’є «В єднанні сила і міць держави». Бібліотекар розповіла дітям про те,  що означає саме поняття "соборність", про ідею соборності, яку плекали ще за часів Київської Русі, в період козацтва та протягом подальших століть і аж до сьогодення. Діти поділились знаннями  про історію проголошення Акту злуки, активно відповідали на запитання вікторини.