вівторок, 4 квітня 2017 р.

Країна, де сходить сонце



У 2017 році - 25 річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією. І мабуть є дуже символічним, що саме цей рік, Президентом України оголошено - Роком Японії в Україні. Це зроблено з метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв'язків між Україною та Японією, а також на виконання домовленостей, досягнутих за результатами офіційного візиту Президента України до Японії.

Японія відома своїм економічним дивом, її культура вирізняється вічним прагненням до краси. Японці віддано зберігають передання і традиції предків. Кімоно і сакура стали вічними символами цієї країни. Сумнозвісна Японія білими журавликами – трагедією Хіросіми та Нагасакі. Японія однією з перших визнала незалежність нашої держави.

У рамках проведення у 2017 році Року Японії в Україні в Обривській бібліотеці оформлено тематичну виставку  літератури, присвячену японській історії, культурі, традиціям «Країна, де сходить сонце».

субота, 1 квітня 2017 р.

Всеукраїнський тиждень дитячої книги


Кожного року, навесні, коли пробуджується природа, коли все живе тягнеться до сонечка, в Україні проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги.
У незалежній Україні тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року, а з 2009 року він отримав назву Всеукраїнський.
Всеукраїнський тиждень дитячого читання проходив цього року як зажди і в Обривській бібліотеці  з  27  по 31  березня. Розпочався тиждень з акції «Book – симпатія». Акція тривала весь тиждень, за результатами якої буде складено рекомендаційний список для читання підліткам.


28 березня до бібліотеки завітали діти на пазл-реслінг, щоб потрапити у чарівний світ казки, зустрітися з улюбленими та відомими казковими героями. Читачі змагалися в складанні пазлів за мотивами улюблених казок на швидкість. Переможцем змагання став Сидоренко Станіслав.
По замовленню дітей зустріч з казкою продовжилась на слідуючий день голосними читаннями «Чарівний світ казок», в якому активну участь також прийняли  волонтери Дорошенко Марина та Іра, які читали дітям уривки з казок, а потім діти за прочитаним уривком з народної казки відгадували її назву, переглядали ілюстрації до казки та називали улюблених героїв,  розповідали в якій казці їх можна зустріти. Такі заходи сприяють розвитку пам’яті, мислення, уваги, формують естетичний смак і звичайно підвищують інтерес до читання.